Inofficiella utställningar Glada/ Unofficial exhibitions Glada.

Tallbackehagens kennel.

Dvärgschnauzher/Miniature Schnauzer

2011

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

15/1 Dalarna

Cindy Petterson

1:a, Hp och BIR

2/4 Ludvika

Elisabeth Wahlström

Hp, BIR och BIG 4

9/4 Köping

Morten Nilsen

Ök:1, Ökk:1, HP, BIR och BIG 2.

10/4 Eskilstuna

Rigmor Wahlström

3bt med Hp

1/5 Enköping

Ann-Marie Maeland

1.a, Hp, jk1, jkk2 och 3bt.

2012

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

14/1 Malung

Benny Blid von Schedvin

2 bt

25/3 Karlskoga

Jack Brander

3 bt med Hp

1/4 Eskilstuna

Charlotte Orre

2 bt med Hp

21/4 Ludvika

Linda Stääv

1 bt, Hp och BIR

1/5 Strägnäs

Linda Stääv

1 bt, Hp och BIR

 

 

17/5 Gubbängen

Pia Lundberg.

Pia Lundberg och Anna Törnlöv i BIS finalen.

Ök:1, Ökk:1, Hp, BIR, BIG 1 och BIS 1.

Par klass:1.

20/5 Farsta

Ann-Marie Maeland

Ök:1, Ökk:1, Hp, BIR, BIG 2.

15/9 Strägnäs

Anna Törnlöv Ulla-Britt Gylefors (Par klass dommare).

ÖK:1, ÖKK:1, Hp, BIR, BIG 1. Parklass 1

 

22/9 Uppsala

Per Lundström

ÖK:1, ÖKK:1, Hp, BIR, BIG 2.

 

30/9 Eskilstuna

Ann-Christin Sultan

1, Ökk:1, Hp, BIR,

1/12 Strägnäs

Thord Byström

ÖK:1, ÖKK:1; Hp, BIR, BIG 3.

2013

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

16/3 Sollentuna

Thord Byström

Ök:1, Ökk:1, Hp, BIM

1/5 Strägnäs

Linda Stääv och Maggan Siljeström (Par klass domare).

Ök:1, Ökk:1, Hp, 2 bt.

Par klass 2.

2015

 

 

Darum och Plats

Domare

Placring

29/8 Västerås (SHK)

Marrianne Jager, Axel Opel i Veterna Bis finalen och Daniel Persson i parklass.

1, 1, BIR, CAC, BIG 2

30/8 Västerås (SHK)

Marrianne Jageroch Daniel Persson i parklass.

1, 1, BIR; CAC, BIG 3.

Parklass 1

14/11

 

1,1 CAC och SCh (Svensk Champion)

Parklass 1

2010

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

28/8 Stockholm SSPK

Anneli Alfthan, Findland

3vkk med HP

29/8 Stockholm (Täby)

Elisabet Wahlström

Hp och BIM

12/9 Sofiero (Höganäs) SSPK

Thelma Cooke Lowe, England

1:a och 2vkk

19/9 Eskilstuna

Carin Lyrholm och Malin Persson i BIS finalen

HP, BIR och BIS 3:a

25/9 Uppsala (Jälla)

 

Jesper Andersson och Sara Nordin i BIS finalen.

Slät 1:a, Hp, BIR, BIG 1 och BIS 4

 

24/10 Köping

 

Slät 1:a, Hp, BIR, BIG 2.

Par klass:4:a

31/10 Köping

 

Par klass:4:a

14/11 Enköping

 

Slät 1:a

21/11 Eskilstuna

 

Slät 1 och 3vkk

5/12 Arboga

 

Hp, BIR och BIG 3.