Inofficiella utställningar Ilska/ Unofficial exhibitions Ilska.

Tallbackehagens kennel.

Dvärgschnauzher/Miniature Schnauzer

2010

 

 

Datum och Palts

Domare

Placering

8/8 Köping

Ann-Marie Maeland

1:a pris, Hp, BIR och BIG 2

29/8 Stockholm (Täby)

Elisabet Wahlström

Hp och BIR

19/9 Eskilstuna

Carin Lyrholm

Hp, BIR och BIS 8

25/9 Uppsala (Jälla)

Jesper Andersson

Slät 1:a

24/10 Köping

 

Slät 1, Hp och BIR.

Par klass:4:a

31/10 Köping

Anna-Lena Munkvall

2bt med HP.

Par klass:4:a

21/11 Eskilstuna

 

Slät 1:a, Hp och BIM

 

5/12 Arboga

 

Hp och BIR.

2011

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

2/4 Ludvika

Elisabeth Wahlström

Hp och BIR

9/4 Köping

Morten Nilsen

Ök:1, Ökk:2 med HP

10/4 Eskilstuna

Ringmor Wahlström

2bt med Hp

1/5 Enköping

Ann-Marie Maeland

Slät :1:a, Hp, Ök:1, Ökk:1, 1bt, BIR och oplacerad i BISet

2012

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

14/1 Malung

Benny Blid von Schedvin

1bt, Hp, BIR och BIG 3

25/3 Karlskoga

Jack Brander

4bt med Hp

1/4 Eskilstuna

Charlotte Orre

Slät 1.a

17/5 Gubbängen

Pia Lundberg

Parklass 1

15/9 Strägnäs

Ulla-Britt Gylefors

Par klass 1

30/9 Eskilstuna

Ann-Christin Sultan

Barn med hund 1

1/12 Strägnäs

Thord Byström

Slät 1.a

2013

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

1/5 Strägnäs

Maggan Siljeström

Par klass 2.

2014

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

3/5 Västerås (SHK)

Jessica Tibblin

Hp, BIR Veteran och BIS 1 Veteran.

/8 Västerås (SHK)

 

Hp, BIR Veteran och BIS 1 Veteran.

/8 Västerås (SKH)

 

Hp, BIR Veteran och BIS 1 Veteran.

2015

 

 

Datum och Plast

Domare

Placering

29/8

Axel Opel

Verry Good

30/8

Marrianne Jager, Axel Opel i Veterna Bis finalen och Daniel Persson i parklass.

Hp, BIR veterna, SCAC, BIS 1 veteran.

Parklass 1

8/11

Anna-Lena Munkvall.

Hp och BIR veteran

14/11

 

1,1 Hp och BIS 2 Senior

Parklass 1

2009

 

 

Datum och Plats

Domare

Placering

Enköping

Blandis

 

Eskilstuna

Per-Erik Wallin

Hp och BIM

Enköping

Per-Erik Wallin

Hp och BIR

Stockholm

Mikaela Kimse

Hp och BIM

Bålsta

Monika Stavenborn

 

Arvika

Lennart Abrahamsson

Hp och BIR

Eskilstuna

Malin Personn

HP och BIM

Strägnäs

Ambjörn Lindqvist

Slät 1:a

Uppsala

Zorica Salijevic

Slät 1:a

Strägnäs

Charlotta Melin

Hp och BIM

Eskilstuna

Jesper Anderson

Hp och BIM